Quiet Book – Książeczki edukacyjne, które powstają w Lubiankowie tworzone są z myślą o przedszkolakach, ale także młodsze dzieci pod czujnym okiem rodzica czy opiekuna mogą z powodzeniem z nich korzystać.

Książeczki poprzez zabawę pozwalają dzieciom na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, zdolności poznawczych i manualnych, naukę logicznego i twórczego myślenia. Pozwalają na wyciszenie i ułatwiają koncentrację uwagi a także stymulują zmysły. Zadania zawarte na kartach książeczek są zróżnicowane pod względem stopnia trudności, co pozwala na ich dostosowanie do wieku i możliwości dziecka. Pozwalają na opanowanie takich umiejętności jak wiązanie sznurowadeł, zapinanie guzików, klamerek, karabińczyków i rzepów, dopasowywanie i klasyfikacja elementów, rozróżnianie kolorów, przeliczanie, przewlekanie, itd.

Lubiankowe książeczki tworzone są z wysokiej jakości materiałów bawełny i filcu, z wykorzystaniem różnorodnych  dodatków: tasiemek, sznurków, guzików, klamerek, magnesów, koralików, itp. Naturalną konsekwencją użytkowania elementów filcowych jest ich mechacenie się. Aby pozbyć się „kuleczek” wystarczy delikatne użycie maszynki do golenia. Do wyczyszczenia ewentualnych zabrudzeń przyda się natomiast wilgotna ściereczka.

Każda książeczka jest personalizowana poprzez imię dziecka i jego ulubione zwierzątko na okładce. Standardowo książeczki składają się z 6 kart o wymiarach 20x20cm, co daje możliwość wypełnienia 10 stron w środku, na tylniej okładce znajduje się kieszonka. Istnieje możliwość zmniejszenia lub zwiększenia ilości kart (maksymalnie o dwie). Do książeczki dołączony jest workoplecak, co ułatwia jej przechowywanie i przenoszenie.

Aby zamówić książeczkę z zawartością indywidualnie dopasowaną do Twojego dziecka, napisz do mnie wiadomość tutaj, a prześlę wszystkie szczegóły dotyczące zamówienia. Zapraszam i życzę wspaniałej zabawy z lubiankowymi książeczkami!

Karolina